My Great Web page


Интернет реклама УБС

СИСТЕМА УКРАЇНИ:МОСКВИЧ, ЧИ MERCEDES?

Така в нас Система. Політична, економічна. Не змінивши систему, не варто очікувати вагомих змін. В нас був один президент, потім другий. Зараз четвертий…

Багато хто з Громадян України, колись, придбавши автомобіль Москвич відчували те, що відчуває кожна людина придбавши авто. Це відчуття свободи, комфорту, відкриття нових можливостей. Навернув не одну сотню кілометрів, починаєш помічати, що і комфорт не такий, і свобода пересування обмежена. Обмежена тим, що в самий непідхожий момент, стоячи біля будівлі Нацбанку, та занісши туди перед цим «платіжку» на круглу суму, виявляєш, що авто не заводиться. Мембрана бензонасосу, виявляється, порвалась. І ти, в білій сорочці та в краватці, на очах у операціоністів та інших знайомих банку, замасленими, з ароматом бензину руками, лагодиш ту мембрану. Щоб поїхати в інше місце. Де через деякий час, при легкому повороті чомусь ламається шарова опора. Знову, через невеликий час помічаєш, що й двигун працює якось не так. І потужність десь дівається. І взагалі глохне. І який тут комфорт. З замасленими руками, з ароматом бензину. І коли чекаєш, що ось-ось знову вийде з ладу чергова запчастина.

Пізніше, коли з’являється закордонний автомобіль, буржуїнський, приходять якісь незрозумілі думки. Хай навіть йому з десяток років. Хай навіть не люкс класу. Але ж річ! Як казав один мій знайомий: “Тут якось по людські зроблено”. Тоді починаєш розуміти, що щось якось не так.  Їздиш не одну сотню тисяч. І тільки профілактика. І тільки ремонт інколи. Та й комфорт відчутніший.

Пізніше ті ж закордонні, буржуїнські, але нові, люкс класу. А якщо MERCEDES? А якщо автомобілі ручної збірки?

Чому ж вони так відрізняються?  Москвич теж саме авто?

Система!

Автомобіль – це одна із систем.  Система (від дав.-гр. σύστημα — «сполучення») — множина взаємопов’язаних елементів, відокремлена від середовища і яка взаємодіє з ним, як ціле - Вікіпедія. Така система автомобіля Москвич. Такий кузов. Такий двигун. Така підвіска. Система автомобіля Москвич така, що як його не модернізуй, а він все рівно Москвич.

Коли ще при «залізній завісі» Радянського Союзу повертаєшся з-за кордону, поринаєш в якесь відчуття абсурдності. Ті ж гарні люди, також наполегливо навчаються, також багато працюють. Але всюди “Москвич”. Та й то не у всіх.

Зараз і Інтернет, і подорожі по країнам. Але коли повертаєшся, не важливо, чи з подорожі, чи з Інтернету. Відчуття абсурдності те ж саме. “Москвичі” залишились. Чому там рівень життя, якість товарів, робіт, послуг в рази вищий? Вони там що, 50 годин на добу працюють? Звідки в них кошти на ті товари? Та й звідки в них такі товари? Ми що, чимсь відрізняємося? В Україні, кажуть, 40 відсотків світового чорнозему. Навіть по світу де є чорнозем, кажуть, що його обробляють вихідці з України, покинувши в далекі роки Батьківщину. Але ж в нас гречка в магазині зникає.

Там за кордоном, в інших Системах, вони також, як і ми, вибираємо собі топ-менеджерів – вищих посадових осіб, гарних господарників. Але чомусь до нас на постійне місце перебування ніхто не їде. Але, на жаль, навпаки.

Така в нас система України. Політична, економічна. Не змінивши систему, не варто очікувати вагомих змін. Був один президент, потім другий. Зараз четвертий. А 20 років в головах одні “Москвичі”. Країна, яка після розпаду Радянського Союзу в 1991 році вважалась 7 економікою в світі по економічному потенціалу, зараз займає в рейтингах останні місця.

Навіть зовсім недавно, в нашій новітній історії. 2004 рік, Майдан, Помаранчева революція. Тоді характер українського народу вийшов на поверхню, він себе проявив таким, яким де-факто є. Україна тоді виглядала як країна-модель для інших. Усі чекали на перемогу Віктора Ющенко, і мільйони тих перспективних інвестицій висіли прямо над Україною. Радше мільярди, десятки мільярдів готові були поплисти. Але Система залишилась та ж. Без її зміни інвестиції пливуть в інші Системи. Без зміни Системи ніхто в цій країні не зможе відчувати себе гідно, заможно та безпечно.

Ні, безперечно, можливо в кузов Москвичу надути піни і він перестане дзвеніти хоча б при закритті дверей. Можливо й двигун якось форсувати. “Кулібінів” в нас багато. Можливо й шарову у “кулібіна” замовити. І він зробить її набагато краще. Та й ту мембрану із гуми якоїсь стійкої встановити. Але Москвич залишиться Москвичем. Lamborghini з нього не вийде.

Хтось вважає, що якщо більше працювати, знайти додаткові роботи, десь “прокрутиться”, десь сісти на фінансовий потік, то особистий добробут підніметься. Все вірно. Але риба також плаває в акваріумі. І весь час б’ється головою об скло. Очевидно, що “крутитись” набагато ефективніше в відкритому водоймищі, де не заважають скляні перегородки. Тому, є сенс зробити додаткові зусилля залишити “акваріум” в своїх головах та створити таку Систему, де займаючись будь-якою професією, відчувати себе гідно, вільно та безпечно.

Тому як, навіть досягши особистих успіхів в нашому середовищі це виглядатиме так, як помітив одного разу мій знайомий, народний депутат, котрий має маєток в Конча-Заспі:”Я можу добудувати додаткові будови, зробити найкращий ремонт, обгородитися гарним та високим парканом, але кожного разу змушений проїжджати по битій дорозі, по обабіч вічне сміття, а на бетонному паркані на шляху завжди написано “Х*й”.

Володимир Сидоренко

Продовження далі…5 Коментарів

 1. Nice post, keep up with this interesting work. It really is good to know that this topic is being covered also on this web site so cheers for taking time to discuss this!

 2. utibbottevera

  _,utibbottevera

 3. між іншим,остання модель “Москвич 2141″ це куплена Москвою у Франції ліцензія Ситроену )))
  ..як і система PAL/SEСAM для кольорових телевізорів,які в “совіцьком” виконанні часто-густо вибухали та горіли…
  отаке от – “советское значит отличное” ))))))))))))))

 4. Rickie Heuer

  I’m truly loving the theme/design of your web site. Do you ever come across any internet browser compatibility problems? A couple of my blog audience have hated my site broken correctly inside Explorer yet looks excellent in Stainless. Do you have virtually any advice to aid fix this challenge?

 5. google - trackback on 23.05.2013 о 16:15

Трекбеки та пінґбеки:

 • google - Trackback on 2013/05/23/ 16:15


bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.16MB | MySQL:35 | 0.564sec