My Great Web page


Интернет реклама УБС

Українське правосуддя в дії: ВАСУ позбавила мандатів двох народних депутатів

Головна сторінка ! АНАЛІТИКА ! Українське правосуддя в дії: ВАСУ позбавила мандатів двох народних депутатів

Вищий адміністративний суд України прийняв рішення про позбавлення депутатських мандатів двох народних депутатів.

“Щойно Вищий адміністративний суд виніс рішення щодо Павла Балоги. «Судді» постановили: визнати відсутність повноважень депутата; визнати відсутність статусу народного депутата; визнати необхідність проведення повторних виборів на 71 окрузі; скасувати відповідну постанову ЦВК про реєстрацію Павла Балога депутатом”, – написав про це на своїй сторінці у Facebook народний депутат Віктор Балога.

“Тобто вперше в історії України, в неконституційний спосіб у законно обраного депутата повноваження відбирає суд, а не народ, який їх надав. Тому вибори в цій країні перетворилися на чисту формальність, бо депутатів уже можна «призначати» в судах», – пише він.

“І ви знаєте, це вже не політика. Це навіть не юриспруденція. Це розбори, в які втягують державу і народ. А до «суддів» питань немає – весь світ уже побачив, що судова гілка влади в Україні відсутня”, – наголошує політик з досвідо.

Також В.Балога додав, що це остаточне рішення і воно стосується й О.Домбровського.

Свого часу Балога-молодший вийшов з фракції Партії регіонів.

Рішення ВАСУ від 8 лютого 2013 року винесено за позовом Юрія Кармазіна, Євгенія Угля і Анатолія Дацка до ЦВК.

Суд визнав недостовірними результати виборів народних депутатів в одномандатних округах № 11 (Вінниця) та № 71 (Закарпатська обл.), де обрані відповідно Олександр Домбровський та Павло Балога

ВАСУ скасував постанови ЦВК в частині реєстрації вказаних народних депутатів і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів України.

Вищий адмінсуд також визнав неможливим достовірно встановити результати виборів народних депутатів 28 жовтня 2012 в одномандатних округах № 11 і № 71 і вказав на необхідність проведення повторних виборів в цих округах.

А тим часом….

Строк звернення до суду щодо дій ОВК про підсумки голосування і дій ЦВК про результати виборів в мажоритарному окрузі становить 5 днів за Кодексом адміністративного судочинства. Вибори відбулись 28 жовтня 2012 року. Три з лишнім місяці тому.

Після реєстрації депутатів і закінчення строку на судове оскарження обидва депутати склали присягу у ВР і набули повноважень народних депутатів України. Тому мова може йти виключно про позбавлення повноважень народних депутатів. І для цього є виключний перелік.

Відповідно до статті 81 Конституції, повноваження народних депутатів України припиняються одночасно з припиненням повноважень Верховної Ради України.

Повноваження народного депутата України припиняються достроково у разі:

1) складення повноважень за його особистою заявою;

2) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;

3) визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;

4) припинення його громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України;

5) смерті.

Рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата України приймається більшістю від конституційного складу Верховної Ради України.

Студенти-першокурсники, майбутні юристи,  ридають від цього рішення донецького ВАСУ.


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.31MB | MySQL:40 | 0.393sec