My Great Web page


Интернет реклама УБС

НБУ вперше ввів обов’язковий продаж валюти для фізичних осіб

Головна сторінка ! ОГЛЯД НОВИН ! НБУ вперше ввів обов’язковий продаж валюти для фізичних осіб

НБУ вперше за роки незалежності ввів обов’язковий продаж валюти для фізичних осіб.

Така норма стосується осіб, які отримують з-за кордону валюту 1-ої групи класифікатора іноземних валют та рублів в еквіваленті 150 000 грн. на місяць і більше.

Про це йдеться в постанові НБУ №476 від 16 листопада, яка опублікована в газеті «Урядовий кур`єр» №212 від 17 листопада.

Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати кошти, які надходять із-за меж України за переказами на користь фізичних осіб в іноземній валюті, на окремий аналітичний рахунок, – сказано в постанові.

Відповідно до неї уповноважений банк зобов’язаний здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті без доручення клієнта не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на аналітичний рахунок.

Уповноважений банк здійснює зарахування гривневого еквіваленту на поточний рахунок отримувача переказу не пізніше наступного робочого дня з дня здійснення обов’язкового продажу.

Як відомо, президент України 15 листопада 2012 року підписав закон № 5480-VІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок”, який Верховна Рада прийняла 6 листопада. Ним НБУ було надано право встановлювати строком на шість місяців вимоги щодо обов’язкового продажу на міжбанку надходжень з-за кордону в інвалюті на користь фізосіб (резидентів і нерезидентів) в сумі, яка дорівнює або перевищує 150 тис гривень на місяць.

Постанова НБУ №476 від 16 листопада набирає чинності через 10 днів з дня її офіційного опублікування і втрачає чинність через шість місяців з моменту набрання чинності.

За інформацією ЗМІ голова парламентського комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутиннік вніс до Верховної Ради законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо операцій з іноземною валютою”.

Цей документ, зокрема, передбачає сплату збору до Пенсійного фонду у розмірі 15% від суми валютної операції.


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.28MB | MySQL:40 | 0.451sec