My Great Web page


Интернет реклама УБС

Конгрес США підтримав “список Магнітського”. Росія проти. Україна?

Головна сторінка ! ОГЛЯД НОВИН ! Конгрес США підтримав “список Магнітського”. Росія проти. Україна?

Рівно три роки тому юрист фонду Hermitage Capital Сергій Магнітський помер в слідчому ізоляторі в Москві.

Сьогодні палата представників Конгресу США проголосувала за лібералізацію торговельних відносин із Росією і одночасно за запровадження санкцій проти російських посадовців, яких вважають причетними до смерті в попередньому ув’язненні Сергія Магнітського, який викривав корупцію на високих рівнях у Росії, – повідомляє Радіо Свобода.

Законопроект передбачає суворі обмеження на видачу віз до США таким посадовцям і замороження їхніх активів у США. Інший пункт законопроекту – надання Росії режиму «постійних нормальних торговельних відносин», тобто скасування щодо неї чинності так званої «поправки Джексона-Веніка». Також цю поправку пропонують скасувати щодо Молдови.

Сенат Конгресу США, як очікують, проголосує за цей законопроект до кінця місяця, а президент Барак Обама може підписати його, надавши сили закону, до кінця року.

Міністерство закордонних справ Росії заявило сьогодні, що обов’язково настануть заходи у відповідь на рішення Палати представників Конгресу США схвалити запровадження візових і фінансових санкцій проти російських посадовців, яких вважають причетними до смерті в попередньому ув’язненні російського юриста Сергія Магнітського, який викривав корупцію на високих рівнях у Росії.

Ілюзій бути не має, а відповідальність за це цілком ляже на США, заявили в МЗС, назвавши крок США «зухвало недружньою і провокаційною вихваткою».

Як мовиться в коментарі МЗС, якщо хтось вважає, що з Росією можна розмовляти мовою санкцій і ультиматумів, то такий розрахунок не має перспектив. Натомість МЗС Росії радить американським законодавцям «придивитися до жалюгідної картини з дотриманням прав людини в самих США».

Москва сподівається, що виконавча влада США усвідомлює «згубні наслідки, до яких можуть призвести дії недоброзичливців», мовиться в заяві.

При цьому в ній нічого не згадано про одночасне рішення Палати представників протилежного, сприятливого для Росії змісту – скасувати щодо Москви чинність обмежувальної «поправки Джексона-Веніка» і встановити для неї режим «постійних нормальних торговельних відносин».

**********************

Для тих хто розуміє… “Акт Магнітського” – це прецедент. А в США діє прецедентне право.


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.29MB | MySQL:40 | 0.547sec