My Great Web page


Интернет реклама УБС

Вибори 2012: Опозиція оскаржує “результати” виборів в чотирьох округах

Головна сторінка ! ОГЛЯД НОВИН ! Вибори 2012: Опозиція оскаржує “результати” виборів в чотирьох округах

Опозиційні кандидати в депутати на виборах 2012 чотирьох округів (94, 132, 194 та 197) оскаржують в суді  результати “виборів”.

“Кандидати в депутати від Об’єднаної опозиції на округах, в яких ЦВК «не змогла» встановити результати голосування, подають позови до Київського апеляційного адміністративного суду з вимогою скасувати постанову ЦВК про неможливість встановлення підсумків голосування в цих округах та зобов’язати Центрвиборчком встановити підсумки виборів за протоколами дільничних виборчих комісій”, – повідомляє прес-служба “Батьківщини”.

“Позови до суду подають кандидати в депутати в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194 та 197. Об’єднана опозиція «Батьківщина» приєдналася до позовів в якості третьої особи на боці позивачів”, – сказано в повідомленні.

“Твердження ЦВК про неможливість встановлення підсумків голосування є безпідставним, адже ЦВК може достовірно встановити волевиявлення виборців на підставі первинних протоколів ДВК у цих округах. «Жодних підстав для неврахування документів, які були належним чином передані ОВК та прийняті останньою, закон про вибори не передбачає»”, – зазначається в позовах.

Крім того, наголошується в документах, прийняття рішення про призначення повторних виборів в одномандатному виборчому окрузі є виключною компетенцією Центральної виборчої комісії (частина 2 статті 104, пункт 13 частини 2 статті 30 закону про вибори). ЦВК зобов’язана провести засідання та прийняти відповідне рішення не пізніш як через 30 днів від дня визнання виборів такими, що не відбулися.

У той же час, відповідно до частини 1 статті 104 Закону України «Про вибори народних депутатів України» є дві підстав для проведення повторних виборів: якщо вибори у відповідному одномандатному окрузі визнані такими, що не відбулися (у разі коли в окрузі після закінчення строку реєстрації кандидатів не зареєстровано жодного кандидата у депутати або якщо у виборах брав участь один кандидат і за нього віддали голоси менше половини виборців); якщо особа після її обрання в одномандатному окрузі не набула депутатського мандату у порядку, встановленому Законом про вибори.

Таким чином, «правових підстав для можливого проведення повторних виборів народних депутатів України в цих одномандатних округах не існує», зазначається в позовних заявах.

Об’єднана опозиція вимагає:

- визнати незаконною та скасувати постанову ЦВК від 05.11.2012 року «Про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 та 223» та звернення до Верховної Ради щодо прийняття нею рішень стосовно проведення повторних виборів.

- зобов’язати ЦВК встановити підсумки голосування в цих округах як по одномандатному так і багатомандатному округах за протоколами ДВК.

- зобов’язати ЦВК за результатами встановлення підсумків голосування в межах одномандатних виборчих округів визнати обраними кандидатів від опозиції.


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.29MB | MySQL:40 | 0.377sec