My Great Web page


Интернет реклама УБС

Борис, ти правий! Колесников про республіканців

Головна сторінка ! АНАЛІТИКА ! Борис, ти правий! Колесников про республіканців

Віце-прем’єр міністр інфраструктури Борис Колесников порівняв “донецьких” з республіканцями США.

Про це він заявив в коментарях виданню Time Magazine.

“Їм (республіканцям) вже понад 80 років. Вони вічні”, – говорить він. “Єдина різниця, це те, що у Партії регіонів немає суперника, немає вічних демократів, які склали б їй конкуренцію”.

Результат виборів 2012 в Верховну Раду підтверджує - в Україні сформувалась партія на кшталт республіканської. Це Партія регіонів. Ну просто не повертається язик назвати її демократичною.

Партія регіонів отримує перемогу в 113 округах з 225 по багатомандатному округу. В неї потужний й постійний електорат на Півдні та Сході з високою густотою населення.

А ось з демократичною партією по аналогії США в нас дійсно проблеми – їх занадто багато. Розрізненість “демократів” не дає підстав стверджувати, що вони складуть конкуренцію місцевим “республіканцям”.

В Сполучених Штатах Америки склалась двопартійна система. Так, в цій могутній демократичній країні з населенням в 309 млн. безліч партій. Їх близько трьох сотень. Але на виборах завжди конкурують і змінюють одна одну дві – Республіканська партія США (Republican Party, Republicans, Grand Old Party, GOP) та Демократична партія США (Democratic Party, Democrats).

Кожна з цих основних партій мають свої програми, своє бачення розвитку, своїх прихильників на протязі століть. Республіканська партія була заснована в 1824 році, демократична в 1792 році.

Якщо одна у владі, інша природно називається опозиція. І навпаки.

Якщо в Україні одна партія у владі – Партія регіонів  (КПУ завжди в амнезії – ця партія, за словами їх керівників та речників, жодного разу так і не була при владі за роки незалежності) – то яка в опозиції навіть важко уявити. Кожна з великих та маленьких (навіть та ж КПУ – на виборах 2012 партія так і не згадала, що вона наразі у владі) хоче зайняти цю почесну нішу в боротьбі за симпатії виборців. Кожна з них має потужні аргументи на свою користь.

Результат один – потужній, цинічній, нахабній, високоорганізованій силі Партії регіонів (нашим “республіканцям”) жодної серйозної противаги.  Їй протистоїть лише зграя амбітних, агресивних, місцями романтичних наших “демократів”.

Після виборів 2012 стає зрозумілим – в Україні має бути створена противага “республіканцям”. Наші “демократи” повинні зрозуміти, щоб протистояти Партії регіонів потрібне об’єднання в одну потужну партію.

Потрібно забути про мажоритарку. Навіть лідер тих же комуністів в яких постійна амнезія, Петро Симоненко, сьогодні заявив:”…ми пропонуватимемо повернутися до пропорційної системи”. Забув знову як на протязі останніх років марив “мажоритаркою”. Комуністичний вождь відчув відразу від тої по своїм міркуванням – Комуністична партія України єдина серед лідерів партійних перегонів, яка не виграла в жодному мажоритарному окрузі на виборах 2012 .

“Мажоритарка” – це неорганізоване стадо (при всій повазі до депутатів), яке побіжить куди поженуть. Без жодної відповідальності. Ну не повинен “мажоритарник” бути постачальником для свого округу. Не його функція фарбувати лавочки, латати дорогу, будувати дитячі майданчики… копати картоплю. Народний депутат України своїми законами має створювати таку систему, при якій все фарбується, латається, будується…, копається само.

Тільки пропорційна (партійна) система виборів з відкритими списками та об’єднання на цій основі  наших “демократів” може скласти конкуренцію “республіканцям”.

В іншому випадку високоорганізована Партія регіонів залишиться одна “керівна та спрямовуюча сила” в нашому суспільстві.


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.28MB | MySQL:40 | 0.475sec