My Great Web page


Интернет реклама УБС

Андреас Ґросс напередодні виборів 2012 “здивував” українців: Україна Януковича гірша за Росію Путіна

Головна сторінка ! ОГЛЯД НОВИН ! Андреас Ґросс напередодні виборів 2012 “здивував” українців: Україна Януковича гірша за Росію Путіна

20–21 вересня до Києва завітала делегація спостерігачів Парламентської асамблеї Ради Європи. Голова делегації, лідер групи соціалістів у Раді Європи Андреас Ґросс поділився яскравими враженнями від проведення передвиборчого моніторингу та оцінки ходу електоральної кампанії в Україні.

“Я вас трішки здивую. Україна за тенденціями демократичного розвитку сьогодні має гірший вигляд, ніж Росія”, – “здивував” Андреас Ґросс. Про це пише Українська правда з посиланням на інтерв’ю дане ним одному із українських тижневиків.

На його думку відставання від північного сусіди визвано хоча б тим, що ” немає великих демонстрацій”. Коли в Росії  ”…починаючи з грудня минулого року … протести стали індикатором пробудження громадянського суспільства, і зараз там можна спостерігати чимало позитивних тенденцій розвитку, у той час як в Україні цього не відбувається”.

“Я спостерігаю за виборами у вас із 1997 року і з цього часу відвідав Україну понад 30 разів. І тільки тепер розвіяв більшість ілюзій.” – продовжував ділитися враженнями Андреас Ґросс.

“Я надзвичайно стурбований політичною ситуацією у вашій країні. Найбільше вражає те, що сьогодні українське суспільство не має реальної політичної альтернативи. Більшість громадян почуваються безпорадними, усвідомлюючи той факт, що політика цілковито заправляється грошима. Люди, які брали участь у Помаранчевій революції, сьогодні надзвичайно пригнічені й зневірені у своєму майбутньому, ніхто не хоче якимось чином змінити ситуацію. Вільно мислячі громадяни переважно емігрують за кордон, і мало хто з них хоче повертатися назад. Тільки відкрите і плюралістичне суспільство може привабити їх. Натомість, воно закрите і контрольоване великими грошима та олігархами.” – розмірковував він.

Викликає в нього стурбованність також стан вітчизняних медіа. “Ситуація з медіа в Україні катастрофічна, вона символізує, що ви рухаєтесь у неправильному напрямку. Найбільше вражають численні факти купівлі новин у ЗМІ, особливо на телебаченні. Усі великі приватні канали, за винятком ТВі (який стрімко втрачає свою аудиторію через відрізання доступу до нього глядачів), належать олігархам, що визначають рівень демократії в медіа. У вас немає жодного плюралізму в теле- і радіопросторі. Це підриває основи професійної журналістики і є, власне, її кінцем.”.

Андреас Ґросс вважає повним фарсом  формування і склад виборчих комісій в Україні. Насамперед “… через їхню тотальну однобічність. Головна умова функціонування виборчих комісій на всіх рівнях – від дільничних до центральної – відбір людей, що мають виконувати функції рефері, а не  гравців. А у вашій ситуації надто багато гравців, які виступають за одну команду”.

“Зважаючи на все це, – наштовхує на думку Андреас Ґросс, – що вам потрібна нова демократична революція”.

Але також з ним варто погодитись, що не може українська нація робити революцію кожні десять років.

“Щоб зробити це, необхідно почекати років 25, щоб відбулася зміна поколінь” – сказав Андреас Ґросс .


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.29MB | MySQL:40 | 0.625sec