My Great Web page


Интернет реклама УБС

Досвід Грузії. А чи взагалі потрібен досвід Україні?

Головна сторінка ! АНАЛІТИКА ! Досвід Грузії. А чи взагалі потрібен досвід Україні?

Міністр виконання покарань Грузії 33-річна Хатуна Калмахелідзе подала у відставку. Приводом для відставки стало відео, де показані кадри жорстокого поводження з ув’язненими в одній з в’язниць країни.

Український інтернет-простір кишить відеоматеріалами, просто матеріалами знущання над арештованими, ув’язненими, а також просто над зовсім вільними громадянами працівниками пенітенціарних служб, міліції. Досвідчений 56-річний міністр юстиції Олекса́ндр Лаврино́вич, в підпорядкуванні котрого знаходяться пенітенціарні установи та менш досвідчений 49-річний міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко навіть й не думають про відставку. А чому? Все в нормі! Знущання влади фізичне, моральне, над своїми громадянами в Україні стало нормою.

Відставка міністра в Україні несумісна дія з самим званням міністра. Не для того туди рвуться. Статистику псує Віктор Пинзеник, двічі добровільно склавши повноваження.

Одного разу в інтерв’ю 5-му каналу перший президент Леонід Кравчук доводив важливість досвіду для тих, хто керує державою. “Хитрий лис”, мабуть знав про що говорить. Друга чи третя людина в комуністичній партійні ієрархії, секретар ЦК КПУ по ідеології Леонід Кравчук мав величезний досвід комсомольсько-партійного керівництва,  був Головою Верховної Ради УРСР перед тим, як українці обрали його президентом.

Другий президент Леонід Кучма теж володів досвідом як комсомольсько-партійним, так і господарським на посадах першого заступника генерального конструктора КБ «Південне», а потім генерального директора ВО «Південний». Перед посадою президента набував досвід прем’єр-міністра.

Віктор Ющенко пройшов непростий шлях від помічника головного бухгалтера колгоспу «40-річчя Жовтня» в селі Яворів Косівського району Івано-Франківської області до голови правління Національного банку та того ж прем’єр-міністра.

Не обділений досвідом й діючий президент України Віктор Янукович. Такого досвіду не мав жодний Глава держави, як в країні, так і за її межами. Пропускаючи деякі періоди набування досвіду, Янукович пройшов від двічі не судимого, від автомеханіка, до двічі директора автобази, спершу автобази, ВО «Орджонікідзевугілля», міста Єнакієве, потім автобази, ВО «Донбастрансремонт», міста Донецьк. До Голови Донецької облдержадміністрації та Голови Донецької облради. До двічі прем’єр-міністра за часів того ж Кучми, та за часів помаранчевого Ющенко, про які йому наразі так нелегко згадувати, тому як період був помаранчевий та й Межигір’я дісталось саме в той час.

Громадяни України, як виявляється,  завжди обирали на найвищу державну посаду досвідчених претендентів. В уряді Віктора Януковича працюють виключно проффесіонали. Там тільки мільярдерів більше шести.

Україна маючи на найвищих менеджерських посадах досвідчених проффесіоналів продовжує займати рейтингові позиції в гіршому та перші по бідності. Друга в бідності за словами Сергія Тигіпка. Він знає про що говорить – за методикою ООН тільки 5 відсотків українців можуть вважати себе середнім класом. 70-80% — за межею бідності.

Вацлав Гавел став президентом Чехії маючи досвід сценариста, дисидента, політв’язня. Чехія за часів недосвідченого за нашими мірками президента стала країною, в якій найшли притулок не тільки наші політичні герої. Зараз в цій країні працюють, заробляють, допомагають своїм в Україні мільйони заробітчан. Маючи колосальну підтримку населення, громадяни Чехії зі сльозами прощалися з президентом Гавелом. Третій термін не дозволяла Конституція країни, яку до речі не намагалися поспіхом переписати професіонали Конституційного суду Чехії.

“Недосвідчений” Луїз Іна́сіу Лу́ла да Сі́лва – 35-й президент Бразилії – окрім досвіду чистильника взуття, робітника на металургійному підприємстві, профспілкового лідера, розпочинав на посаді президента в 2003 році з програми «Zero Poverty» (Нульова бідність). Бразилія за декілька років з надзвичайно бідної стала космічною державою. В кінці 2011 року була вже шостою економікою світу, випередивши Великобританію. Рейтинг в 80% підтримки населення в кінці другого терміну президентства не дозволив обиратися Луїcу да Сілва втретє – та ж Конституція країни забороняла, яку теж не намагалися поспіхом переписати місцеві проффесіонали.

По темі: Україна-Бразилія : два різних світи

35-річний президент Грузії Михайло Саакашвілі замінив на посаді одного з найбільш досвідчених радянських партфункціонерів Едуарда Шеварнадзе та створив уряд, в якому середній вік міністрів складає 34 роки. Найбільш корумпована республіка Радянського Союзу, країна, президент якої, а саме досвідчений Шеварднадзе захоплювався працюючими кранами під час візиту в Україну, про котрих в Грузії не мали тоді уявлення, обігнала та пішла далеко вперед. Подолала корупцію, провела реформи, показує економічне зростання. Віце-прем’єр Сергій Тигіпко та голова парламентського комітету Наталія Королевська навіть за економічним досвідом їздили в країну з “недосвідченим” президентом. Сам Черновецький, лідер київської команди молодої, оцінивши переваги інвестиційного клімату Грузії, будує тепер там на зароблені в Україні гроші готелі.

Молода 33-річна Хатуна Калмахелідзе, “недосвідчений” міністр виконання покарань молодого уряду Грузії, подала у відставку, відчувши особисту відповідальність за все, що відбулося в Глданскій в’язниці. “Я прийняла це рішення, тому що відчуваю свою відповідальність перед суспільством за те, що відбувалося у в’язниці“, – заявила Калмахелідзе на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook. Досвідчені міністри й не міністри в Україні в цьому місці просто відпочивають.

Впевнено стверджую – президент Віктор Янукович найдосвідченіший, найкращий Президент України за всі роки її незалежності. “Помаранчевий” період закінчився крахом тільки тому, що “нові” державні менеджери не змінюючи систему керували нею по-ділетанськи. Система їх викинула. Вона знайшла їм заміну та поставила найкращих. Янукович найкращий президент створеної в країні олігархічної системи. Він стояв у її витоків в часи ваучерної та грошової приватизації на Донеччині. Він мріяв та втілив “донецький досвід” на всій території держави. Він плоть від плоті тої системи. Рівних йому в державі вже не знайдеться.

На вищих державних та регіональних посадах Янукович призначив точно таких же – найкращих в теперішній системі.

Але Віктор Янукович останній президент України з олігархічно-клановим устроєм. Будь який інший наступник на його посаді, будучи недосвідченим, приймаючи ті чи інші рішення, або взагалі їх не приймаючи, спроможний буде робити тільки помилку за помилкою, що призведе в результаті до краху олігархічно-кланової системи в Україні.

Краще, якщо в Україні на найвищі державні посади прийдуть люди з відсутнім досвідом. Україна зачекалася своїх “недосвідчених” менеджерів, свого “недосвідченого” Главу держави.


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.3MB | MySQL:40 | 0.524sec