My Great Web page


Интернет реклама УБС

Відбувся знаковий візит Меркель в Молдову

Головна сторінка ! ОГЛЯД НОВИН ! Відбувся знаковий візит Меркель в Молдову

Меркель в Молдові

Вчора канцлер Німеччини Ангела Меркель на півдня завітала до Молдови.

Свого часу міністр соцполітики України Сергій Тігіпко визнав, що Україна друга за рівнем бідності в Європі. Першу за цим показником відвідала найвища посадова особа економічно потужної європейської держави, яка за рівнем ВВП займає четверте місце в світі.

Молдова, на відміну від України, не викриками з екранів телебачення, а “в реалі” розпочала важливі для європейського напрямку й для життя своїх громадян реформи.

Нещодавно Єврокомісія констатувала, що республіка завершила виконання першої фази “Плану дій з візової лібералізації”, який був переданий їй рік тому. План розбитий на чотири блоки: безпека документів, міграція і реадмісія, реформа правоохоронних структур та дотримання прав людини. Виконання перших двох Кишинів завершив: в республіці видаються тільки біометричні закордонні паспорти, повним ходом йде і співробітництво з ЄС у сфері міграції та реадмісії

Фахівці констатують, що на проведення реформ в правоохоронних органах і в захисті прав людини Кишинів вже прийняв всі необхідні закони, які повинні скоро запрацювати.

Виконуючи узгоджений з Євросоюзом “План дій з візової лібералізації” Молдова просунулась набагато далі, аніж Україна.

“Німці вже значно пом’якшили свою позицію щодо надання нам безвізового режиму з ЄС. Є всі підстави думати, що до 2014 року візи будуть скасовані”,- запевнив співрозмовник в молдовському МЗС, пише Комерсант.

По темі: До Кіпру віза безкоштовно і електронно

Влада Молдови назвала візит “геополітичним”. “Європейська перспектива Молдови – не мрія, а реальність”, – заявив молдовський прем’єр Володимир Філат після зустрічі з гостею.

“У Молдови є європейська перспектива, але це покроковий процес. Уряд просувається в цьому напрямку, необхідно виконувати взяті зобов’язання”, – підтримала канцлер Меркель.

Тепер у Кишиневі сподіваються, що на саміті “Східного партнерства” (куди входять Азербайджан, Вірменія, Білорусія, Грузія, Молдова та Україна) в кінці 2013 року країна перейде в більш просунуту стадію інтеграції з ЄС. “Сам факт приїзду канцлера доводить, що Молдова цікава як партнер для Німеччини і ЄС”, – заявила “Комерсант” заступник глави молдавської МЗС Наталя Герман.

Україна, яка була ще декілька років назад взірцем для пострадянським республік в утвердженні демократії та першою на шляху до Європейських цінностей мала 19 грудня 2011 року підписати розширену угоду про асоціацію з ЄС.

Наразі міністр зовнішніх справ України Грищенко по дитячому радується тільки з того, що хоч ще одна республіка Єврозони має намір ввести безкоштовні візи.

Проффесіонали ж заціпились в паузі, з єнакіївською впертістю, що нагадує бичка, якого ведуть до телиці.


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.32MB | MySQL:40 | 0.391sec