My Great Web page


Интернет реклама УБС

Вегетаріанський цирк завітав до українців

Головна сторінка ! ЖИТТЯ ! Вегетаріанський цирк завітав до українців

Нарешті Україна дочекалася виступів легендарного канадського цирку du Soleil. Своїми незрівнянними номерами вони радували київську публіку з 26 листопада по 4 грудня у Палаці Спорту.

В перекладі з французької мови «Cirque du Soleil» означає «Цирк Сонця». Також його називають вегетаріанським цирком, адже у жодному номері немає тварин. До нас вони привозили виставу під назвою «Saltimbanco», що з італійської перекладається як «застрибнути на лаву». Вперше вона була розіграна у 1992 році і з того часу об’їхала понад 200 міст, а її постановка коштувала 20 млн. доларів.
Вистави тривали по 2 години, і за ці 2 години неперевершених емоцій вам довелось би викласти від 300 до 2000 гривень. Звісно, люди, які займали перші і найдорожчі ряди отримували більше привілеїв: до них частіше звертались циркачі та залучали до шоу. Але усі деталі дійства на сцені було чудово видно з будь-якої точки Палацу Спорту. І, до речі, зала була повністю заповнена, не було жодного вільного місця.

Дуже примітним фактом було те, що вистава не затрималась ні на хвилину і почалась рівно о 7. Приємно усвідомлювати, що актори з повагою ставляться до своєї публіки. Спочатку невелика кількість акторів у різнобарвних костюмах розважала невеличкими номерами з легким і приємним знущанням з людей, чекаючи поки збереться решта глядачів. Вони перевертали їх догори дригом, розкидували на перші ряди попкорн зі спеціального апарату, а з деяких навіть стягували одяг.

Все розпочалося з номера «Адажіо» у якому, до речі, виступали троє наших співвітчизників: Дмитрій Швидкой, Валерія Чижевська та Вікторія Жердяєва. Завдяки своїм тілам українські акробати складали комбінації та фігури, які символізують народження людини, сімейне вогнище та крихкість життя у сучасному мегаполісі.

Потім ми побачили номер з китайськими жердинами. Різнокольорові персонажі схожі на ящірок пробиралися на сцену та карабкались на висоту 25 футів (близько 7 метрів) і витворювали там чудеса спритності і сили. А якщо врахувати те, що сцена і костюми акторів були неймовірних психоделічних кольорів, то складувалось враження, що перебуваєш у якійсь загадковій, яскравій та динамічній феєрії.

Одним з найвражаючих номерів був виступ з болеадорами. Болеадора – це простий ударний інструмент, зроблений з мотузки і грузила. Два артиста обертають болеадори в повітрі, а грузила відскакують від підлоги, видаючи вибухові звуки в унісон або в контрапункт з танцювальним кроком виконавців, схожим на чечітку. Придумані в Аргентині болеадори використовували мисливці в південно-американських пампасах. Цей номер традиційно виконують чоловіки, завдяки яким звуки болеадор з’єднуються з ритмами фламенко. Творці шоу Saltimbanco виводять його на новий рівень, вирішивши довірити його дуету чоловіка і жінки, які своїми гіпнотизуючими ритмами привели глядачів у повних захват і викликали бурю оплесків.

Два найнебезпечніші номери були «Російські гойдалки» та «Двоє на трапеції». У першому сімейство гротескних персонажів заповнює сцену, перетворену на величезну ігрову площадку. Зіскакуючи з російських гойдалок, виконавці злітають в повітря на висоту до 30 футів (9 м), де показують запаморочливі повітряні стрибки і потім приземляються на ноги, або опиняються на плечах партнерів або ж на вершині живої піраміди. А у «Двоє на трапеції» двоє акробаток високо над головами глядачів виконували дуже красивий та елегантний повітряний балет. Вони це робили настільки професійно, що здавалось, що це дві половинки одного цілого.

Варто відзначити те, що вся вистава супроводжувалась виключно живою музикою. Частина сцени була відведена під ще одну невелику сценку, де розташувалися музиканти. І здається, що якби не ця музика, то шоу не здалося таким захоплюючим, адже саме вона задавала тон композиції та емоціям, то важкими і динамічними ритмами, то ліричними нотами та жіночим співом.

До речі, актори іноді розмовляли. Але їх діалоги не перекладаються, тому що мова вигадана і складається з міксу арабської, шведської та німецької мов. Пісні також виконувалися саме нею.
Наприкінці трупа дю Солею вразила ще одним цікавим номером «Банджи». За допомогою банджи чотири артиста гойдаються, падають і літають у повітрі, кидаючи виклик гравітації. Вони виконують повітряний балет на оперну тему, і у глядачів виникає відчуття, що вони дивляться на прекрасних птахів, що літають у небі. І вони це роблять настільки легко і невимушено, що відразу відчувається професіоналізм цирку.

Завершилась вистава грандіозним спільним танцем усіх акторів під гідні оплески публіки. Вже почали ходити чутки, що Cirque du Soleil, котрі мають 11 постійних майданчиків по всьому світу, можуть обзавестися ще одним на Україні.

Інга Сидоренко


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.26MB | MySQL:40 | 0.399sec