My Great Web page


Интернет реклама УБС

Процесору Intel 4004 сьогодні 40-років

Головна сторінка ! ЖИТТЯ ! Процесору Intel 4004 сьогодні 40-років

Сьогодні мікропроцесору Intel 4004 виповнюється 40 років. Саме 15 листопада 1971 він був вперше згаданий в рекламі в журналі Електронні новини. Реклама свідчила: «Представляємо нову еру інтегрованої електроніки». Процесор Intel 4004 вважається першим процесором для масового ринку, який надійшов у продаж як стандартна електронна деталь. Він зробив революцію, вперше об’єднавши необхідні елементи програмованого комп’ютера в одній мікросхемі. Незабаром після виходу Intel 4004 з’явилися й інші мікропроцесори, які лягли в основу технологій, кардинально змінили наше життя.

Основними розробниками Intel 4004 стали співробітники Intel Федеріко Фаджін (Federico Faggin), Тед Хофф (Ted Hoff), Стенлі Мейзор (Stanley Mazor), Ліс Вадас (Les Vadasz) і Масатоши Сіма (Masatoshi Shima) з Busicom. Вклад внесли й інші піонери мікропроцесорної індустрії, включаючи Роберта Нойса (Robert Noyce) і Гордона Мура (Gordon Moore)

Випущений в 1971 р. Intel 4004 містив 2300 транзисторів. Процесор Intel Core другого покоління, випущений в 2011 г, містить майже мільярд транзисторів. Приблизно в 400 тис. разів більше. Процесори Intel Core наступного покоління будуть містити 1,48 мільярда транзисторів.

Для виготовлення Intel 4004 використовувався 10-мікронний техпроцес. Процесори Intel Core другого покоління випускаються на основі 32-нанометровій технології. Розміри транзисторів за 40 років стали суттєво менше – якби процесор Intel Core другого покоління був виготовлений із застосуванням 10-мікронних технології, його розмір становив би 21 кв.м.

Тактова частота Intel 4004 дорівнювала 740 кГц, а сучасні процесори працюють на частотах в декілька ГГц (збільшення приблизно в 5000 разів). Однак реальний приріст продуктивності ще більше: грає роль не тільки підвищення частоти, а й відмінності у внутрішньому устрою і збільшення числа ядер. За оцінкою Intel, обчислювальна потужність процесорів Intel Core не менш ніж у 350 000 разів перевершує потужність першого процесора Intel – Intel 4004. При цьому кожен транзистор витрачає приблизно в 5000 разів менше енергії, ніж раніше.

Після оцінки того, наскільки сильно індустрія пішла вперед за минулий час, вкрай складно прогнозувати те, що нас чекає в майбутньому. Майже неможливо уявити до чого призведе подальший розвиток мікропроцесорів і цифрова революція.

«Протягом наступних 40 років буде здійснено стільки відкриттів, скільки було скоєно за 10 тисяч років людської історії», – вважає Джастін Раттнер (Justin Rattner), глава Intel по технологіям.

Подальший розвиток напівпровідникової індустрії дозволить створювати обчислювальні системи, які будуть «знати», що знаходиться і відбувається навколо них, передбачаючи потреби людини. Це в корені змінить те, як людина взаємодіє з комп’ютерами та користується послугами, які вони надають. Контекстно-орієнтовані пристрої майбутнього, включаючи ПК, смартфони, автомобілі і телевізори, зможуть видавати рекомендації і допомагати людині протягом усього дня так, як це робив би живий персональний асистент.

IXBT.com


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.27MB | MySQL:40 | 0.746sec