My Great Web page


Интернет реклама УБС

Бжезинський: «Європейський Союз не може дозволити собі компроміс з Януковичем щодо Тимошенко»

Головна сторінка ! ОГЛЯД НОВИН ! Бжезинський: «Європейський Союз не може дозволити собі компроміс з Януковичем щодо Тимошенко»

«Для ЄС (в питанні Тимошенко – прим. ред) на карту поставлено не лише майбутнє відносин з Україною, а і сама Європа. Концепція Європи ґрунтується на взаємопов’язаності понять суверенітету та демократії, на основі яких вибудовується співпраця та політична єдність», – заявив Збігнев Бжезинський, провідний американський геостратег, колишній радник з національної безпеки президента США Джиммі Картера у Вашингтоні, в ході виступу перед учасниками круглого столу «Україна на шляху до зрілої державності», – повідомляє “Голос Америки“.

«Для тих, хто хоче бачити Україну в Європі, існує спокуса повести себе в дусі Макіавеллі. Мовляв, забудьмо про Тимошенко, приймімо Україну і все буде добре. Втім, існує проблема. Таке ставлення з боку Європи до корумпованої, керованої диктатором України дало б підстави корумпованій та керованій диктатором Росії очікувати такого ж ставлення до себе. Ніхто в Європі не піде на такі умови», – зазначив Збігнев Бжезинський.

Він також сказав, що справа Тимошенко є головним випробуванням для демократії в Україні.

«Справою Тимошенко Україна ізолює себе від Заходу. Позиція Януковича, як президента України, у спілкуванні з Путіним послаблюється», – заявив Бжезинський.

За словами Бжезинського, віддалення України від Європи грає ну руку лише Путіну та Росії, і не є в інтересах Януковича.

«Іноді Янукович займає рішучу проукраїнську позицію. В одному із інтерв’ю він, звертаючись до Москви, сказав, що з Україною не варто спілкуватись з позиції сили. Янукович додав, що Росія намагається загнати Київ до Митного Союзу. Це хороші заяви. Втім справа Тимошенко, яка є продуктом рішень Януковича, зменшує його можливості реагувати на тиск», – підкреслив Бжезинський.

Бжезинський також зазначив, що розвиток України визначатиметься суб’єктивним вибором українців .

«Навіть, якщо зараз Україна не рухається в напрямку демократичної, керованої конституцією держави, вона все ж стає країною в якій більшість населення – особливо молодь – думає про Україну, як свою країну»

У своєму виступі Збігнев Бжезинський також висловив думку, що Україна може стати запорукою європеізації та взірцем для розвитку Росії.

«Для цього Україна повинна по-перше цілеспрямовано провести демократизацію та консолідувати демократію в країні, а по-друге – бути країною дружньою до Росії», – пояснив геостратег, зазначивши, що такі цілі не виключають одна одну.

«Незважаючи на всі проблеми, Україна у порівнянні із Росією є більш-менш демократичною, в той час як Росія є у більшій мірі менш демократичною», – вдався до гри слів Бжезинський.

Збігнев Бжезинський також зазначив, що справа Тимошенко є наслідком погіршення якості лідерів на чолі України протягом 20-ти років незалежності.

«Подивімося на Кравчука, потім на Кучму, Ющенка, Януковича. Наскільки чітко кожен з них формулював цілі свого президентства? Якого прогресу кожен з них досяг у досягненні поставлених цілей? Наскільки ці цілі були сфокусовані на консолідації національного суверенітету та розвитку демократії?», – поставив запитання Бжезинський.

«Вдаючись до узагальнення, можна щиро сказати, що якість лідерів України радше погіршувалась, і нинішні проблеми України є наслідком цього», – зазначив Бжезинський.

Збігнев Бжезинський, колишній радник з національної безпеки президента США Джиммі Картера, вважається одним із найвпливовіших геостратегів та політичних мислителів США.


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.32MB | MySQL:45 | 0.864sec