My Great Web page


Интернет реклама УБС

Вперше в Україні маестро електронної музики

Головна сторінка ! ЖИТТЯ ! Вперше в Україні маестро електронної музики

У п’ятницю, 14 жовтня, у київському Палаці Спорту виступив відомий музикант, хрещений батько електронної музики – Жан Мішель Жарр.

Сьогодні відомому французькому музикантові 63 роки. Саме він свого часу став одним із піонерів електронної музики в жанрах електроніки, сінті-попа, ембієнту та нью ейдж. Крім того, Жан Мішель Жарр – талановитий постановник світлових шоу з тоннами апаратури, лазерами та феєрверками. Саме так він оформляє свої грандіозні сольні виступи, які жадають побачити по всьому світу.

За свою кар’єру Жан Мішель Жарр випустив 18 альбомів, продажі яких складають більше 80 мільйонів копій. Серед них і всесвітньо відомий альбом Oxygene 1976 року – класика електронної музики.

Саме цей музикант потрапляв декілька разів до Книги Рекордів Гіннеса за найчисельніші концерти (у Москві у 1997 році він зібрав 3,5 млн фанатів), але у Києві набралося лише пів зали Палацу Спорту.

Концерт затримувався… Шоу повинно було початись о 7 годині вечора, і о пів на восьму публіка почала вже нервувати. Думаю, за час затримки буфети у Палаці Спорту встигли непогано підзаробити, бо ціни там не дуже радували. За пляшку пива об’ємом 0,33 л вам довелось би викласти 30 гривень, а за упаковку чіпсів – від 25 до 50 грн.

Здавалося, що організатори чекають поки набереться повна зала, але цього не сталося і рівно о восьмій Жан Мішель вийшов на сцену з-за лаштунків. Він дуже тепло привітав публіку, деяким, хто займав місця на перших рядах партеру, пощастило більше, бо він багатьом потиснув руки, поки проходив на сцену. Вийшовши на сцену спочатку він привітався англійською, а потім українською промовив «Добрий вечір! Дякую!». І шоу, яке чекала Україна почалось, але під якісь скупі аплодисменти.

Не дивлячись, що музикантові вже 63 роки він випромінював надзвичайну енергію і робив все можливе для того, щоб завести глядачів. Розпочав свій виступ, напевно, найвідомішим треком Oxygene 2 і зал помітно зрадів. Також в цей час почав з’являтись і розтягуватись великий білий екран на якому згодом з’явилися підібрані зображення та відео. Кожен з номерів був чітко синхронізований з відповідним відеорядом, а також світловим шоу, в якому найважливіше місце приділялося багатобарвним лазерним установкам. Завдяки камері, яка розташовувалась на окулярах електронщика можна було побачити на екрані процес створення музики та надзвичайних звукових спецефектів ніби його очима. Після 2-3 треку глядачі оговтались і навіть по аплодисментам та емоціям замінили повний зал, що дуже обрадувало Жана Мішеля Жарра. А деякі фани навіть розмахували прапором Франції – батьківщини музиканта.

В ході концерту французький композитор виконав свої найвідоміші речі, в тому числі композиції з альбому Oxygene, який приніс йому світову славу. На концерті також прозвучали декілька нових мелодій, в тому числі композиція, написана на честь принца Монако Альбера II. При цьому музикант встиг зіграти на декількох унікальних клавішних інструментах, клавітарі, терменвоксі, а також на своїй знаменитій лазерній арфі, коли з підлоги до стелі б’є надзвичайно потужний зелений лазер, імітуючи струни арфи і виконавець на ньому грає свої композиції. Моментами шоу нагадувало якесь неймовірно космічне дійство, моментами -  дискотеку 90-х.
Жан Мішель Жарр знаменитий також своєю активною благодійною діяльністю, з 1993 року він є послом доброї волі ЮНЕСКО. На концерті в Києві музикант зізнався, що один цент від кожного проданого під час його туру квитка буде передано на благодійні цілі. При цьому одну з композицій він присвятив проблемам екології. Під час цього треку на екрані показувались різні вражаючі цифри: кількість мешканців нашої планети, кількість людей, які живуть без нормальної питної води та найбільша цифра – сума грошей отримана від нелегального продажу наркотиків.

Єдиним, але дуже веселим недоліком усього шоу був …перекладач. Жан Мішель Жарр розповідав декілька історій пов’язаних з гастролями у Китаї, а перекладач себе явно переоцінив. Він перекладав абсолютно «не в тєму» і люди в залі дуже веселились. Жан Мішель дуже дякував за такі позитивні емоції, не розуміючи, що викликає їх зовсім не його розповідь.

Приблизно за півгодини до кінця концерту охорона прибрала розмежовування між фан-сектором і партером, що було вірним рішенням. Усі люди, скориставшись можливістю, підійшли якнайближче до сцени і під час останніх композицій відривались на повну і це була кульмінація концерту. На останній дуже ліричній пісні Жан Мішель попросив усіх дістати свої телефони або запальнички і підняти руки до гори. Це було незбутнє видовище. Сам він грав і паралельно знімав зал на свій телефон, щоб потім викласти в Інтернет.
Концерт тривав близько 2 годин. Перш ніж покинути сцену, композитор зі своєю командою дуже тепло подякували публіці і пообіцяли приїхати в Україну знову. Наступною зупинкою в нинішньому концертному турі Жарра стане місто Каунас в Литві.

Інга Сидоренко


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.26MB | MySQL:40 | 0.397sec