My Great Web page


Интернет реклама УБС

Печерський цирк, як елемент геополітики

Головна сторінка ! АНАЛІТИКА ! Печерський цирк, як елемент геополітики

Стало вже очевидним, що обвинувальний вирок Юлії Тимошенко суддя Радіон Кирєєв оголосить. Питання тільки часу. І він, цей час,  вже не залежить від різних політичних подій за межами України. Можливо й сьогодні, можливо й на цьому тижні.

Команді Президента вдалось переконати світових політиків й українське суспільство в необхідності влади зберегти в цій ситуації “своє лице”. Тут не буде такого, як в суді над колишнім Президентом Франції Жаком Шираком. Де прокурор просто попросив суд виправдати підсудного,  пояснивши, що у звинувачення немає достатніх доказів проти екс-президента. Це там, в Європі, слідство може встановити відсутність доказів. В Україні, яка зараз має великі шанси потрапити в ту Європу, відсутність предметів, фактів, доказів злочину називається “збереження обличчя”. Або ще гірше “честі мундиру”.

Вироком, влада доведе до логічного закінчення почате. Покаже свою силу, нав’яже суспільству страх, деморалізує громадян, як вона вважає. Політичний опонент, який може на виборах скласти реальну конкуренцію, отримає судимість, що буде в ймовірних майбутніх дебатах на різних ток-шоу тлумачитись як те, що вона “воровка”, “така як всі”. Хоча переконаний, що це не так. Вони – повні протилежності. Навіть при першому ж погляді видно, один з цих політиків носить спідницю. Й не помічати цей очевидний факт безглуздо.

Та не потрібно пробувати щось змінювати в цій країні, тому як “а що зміниться”. Консервуючи при цьому сталий, суспільно-політичний лад, який повністю влаштовує тих, хто зараз реально при владі.

Вирок Печерського суду не набуде законної сили. Оскільки сторона захисту подасть апеляційну скаргу в суд вищої інстанції. Тому як такий крок дає можливість в майбутньому, при проходженні всіх законних процедур в оскарженні вироку, подати скаргу в Європейський суд по правам людини в Стразбурзі.

Оскарження в Апеляційному суді займе деякий час. Можливо, декілька місяців. Тимошенко в цей час буде за гратами, але все ще не судима. Європі будуть таким чином, надалі доводи про сильну судову систему, в якій можливо оскаржувати рішення. Договір про Асоціацію з ЄС, який включає в себе зону вільної торгівлі, буде парафовано. А влада, тим чином, намагатиметься робити вигляд “збереження обличчя”, дивлячись на реакцію Європи. Якщо реакція буде вкрай негативною, є варінт декріміналізувати статтю, по якій засуджено Тимошенко. Що займе певний час для відтермінування вироку. А потім, або стаття декриміналізована, й Апеляційний суд скасовує вирок суду першої інстанції. Або, той же Апеляційний суд скасовує вирок суду першої інстанції та направляє справу на поворний розгляд, або повторне досудове слідство. Що скоріш за все й буде, тим часом проводячи роботу по декріміналізації статті, паралельно проводячи “роз’яснювальну” компанію для європейських інституцій.

А далі…..

А яка різниця що далі. Суд на колишнім прем’єр-міністром, над лідером найбільшої опозиційної політичної сили, мав бути взірцем правосуддя. Де в змагальному процесі, сторона обвинувачення наводить свої доводи, захист свої, а суд приймає неупереджене рішення.

Судова система України стала елементом гри. Як влучно підмітив політолог Вадим Карасьов: “Справа Тимошенко є елементом складної геополітичної гри, жанр цієї гри передбачає необхідність продовження судового процесу над Тимошенко. Вже без скандалів, більш спокійно, але поки без того, щоб Тимошенко відправити на свободу і цей процес завершити”.

Суд став елементом геополітики. Великої Гри. Що, на жаль,  не має нічого спільного з правосуддям. Це коли кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності, і жоден невинуватий не був покараний. Де рішення виноситься Іменем України.

Володимир Сидоренко


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.32MB | MySQL:40 | 0.423sec