My Great Web page


Интернет реклама УБС

Відхилено законопроект до змін в цивільний кодекс

Головна сторінка ! ОГЛЯД НОВИН ! Відхилено законопроект до змін в цивільний кодекс

Верховна Рада України відхилила законопроект, згідно яким передбачалося вилучити одну з підстав видання судового наказу – заявлення вимоги про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.

Як зазначалось в пояснювальній записці положення пункту 3 частини першої статті 96 Цивільного процесуального кодексу України суттєво порушує основоположні права громадян та ставить їх у нерівне та невигідне положення у порівнянні з житлово-експлуатаційними конторами та організаціями, які надають послуги з телебачення та радіомовлення.

Так, вимоги вказаних організацій щодо стягнення заборгованості з громадян за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення, розглядається у наказному провадженні, тобто у спрощеному порядку – без повідомлення та без виклику сторін. У той же час, вимоги громадян у спорах з житлово-експлуатаційними конторами та організаціями, які надають послуги з телебачення та радіомовлення, розглядаються виключно у загальному порядку – у позовному провадженні.

З цього випливає, що суб’єкти правовідносин, які виникають внаслідок надання житлово-експлуатаційних послуг і послуг з телебачення та радіомовлення, мають різні можливості судового захисту, що є неприпустимим з огляду на положення Конституції України.

За проглосувало 114 народних депутатів. Партія регіонів – 1, Бют-Батьківщина – 45, НУНС – 22, КПУ – 25, Народна партія – 1, Група “Реформи заради майбутнього” – 17позафракційні – 3.

А чому не навпаки? Немає води, в суд без участі ЖЕКу, та в наказовому порядку з нього гроші.


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.3MB | MySQL:40 | 0.411sec