My Great Web page


Интернет реклама УБС

Азаров – Фюле: Чи чують вони один одного

Головна сторінка ! ОГЛЯД НОВИН ! Азаров – Фюле: Чи чують вони один одного

Якщо Україна упустить зараз “історичний шанс” домовиться про асоціацію з Євросоюзом, їй буде дуже складно повернутися на досягнуті позиції, – заявив комісар Європейського союзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле.

“Сьогодні в України – історичний шанс. Вам залишилося зробити один чи два кроки. І якщо зараз ви не використаєте цей стратегічний момент, у вас, схоже, буде небагато можливостей повернутися на ті ж позиції (у переговорах із ЄС)”, – сказав він, повідомляє Українська правда.

“Є люди, які кажуть, що наші (україно-європейські) відносини розвиваються за синусоїдою, що в нас регулярні злети й падіння. Але я вас запевняю: це не так. У цьому випадку не йдеться про циклічний розвиток. Сьогодні ми з вами близькі до того, щоб перейти на зовсім новий рівень взаємин. І я боюся, що, якщо ми втратимо цю можливість, нам буде дуже важко до неї повернутися”, – підкреслив Фюле.

“Ми дуже рішуче налаштовані завершити переговори щодо ДА (угоди про асоціацію), тому що цей договір хороший для всіх нас – і для України, і для ЄС. Але якщо вирішення проблем, про які йдеться, не буде знайдено, зробити це, можливо, буде складно”, – сказав єврокомісар, маючи на увазі кримінальні справи проти представників опозиції з колишньої влади й недосконалість кримінального законодавства.

“Якщо ми парафуємо цю угоду, то пізніше від нас будуть очікувати, що ми її підпишемо, а потім – ратифікуємо. А з ратифікацією можуть виникнути проблеми”, – підкреслив він.

Фюле також підтвердив, що можуть виникнути проблеми й із підписанням тимчасового договору, який регулює створення зони вільної торгівлі, хоча він не вимагає ратифікації.

“Ми пропонуємо Україні не звичайний договір про ЗВТ, а створення глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі. А це не лише торговельні відносини. Це означає, що ми фактично включаємо Україну в спільний ринок ЄС, який є одним із найбільш успішних проектів Євросоюзу”, – зазначив він.

“Ви б не стали пропонувати ці можливості країнам, у яких є очевидні проблеми з дотриманням ваших основних цінностей, чи не так?”, - додав Фюле.

Він зазначив, що Україна є першопрохідцем – може першою укласти з ЄС угоду, економічна частина якого виходить за рамки традиційного поняття про ЗВТ.

“Водночас, це вимагає нової якості взаємин Києва й Брюсселя. І тут недостатньо орієнтуватися на прагматичний підхід у переговорах щодо ДА. Багато що залежить і від того, як Україна забезпечує незалежність юстиції, верховенство права, свободу преси й інші фундаментальні права й свободи”, – сказав Фюле.

При цьому він сказав, що навіть якщо договір про асоціацію буде підписаний, згадування про перспективу членства України в ЄС або її гарантії в нього не ввійдуть.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров розповів, що не чув від Комісара Європейського Союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле застережень щодо членства України в ЄС. Про це він сьогодні сказав журналістам, коментуючи слова Ш.Фюле про те, що в угоді про асоціацію з ЄС не буде згадки про перспективи членства України в Євросоюзі, передає кореспондент УНН.

М.Азаров нагадав, що на Ялтинській конференції він сказав, що угода про асоціацію з ЄС має бути.

“Це для нас принципово важливо. Ми над цим будемо працювати. Ми, до речі, зустрічалися з паном Ш.Фюле. Обговорювали, зокрема, і цей момент. Я ніяких заперечень з цього приводу (про те, що в угоді про асоціацію не буде згадки про перспективи членства в ЄС – Ред.) від нього не чув. Будемо сподіватися, що все пройде нормально”, – наголосив Прем’єр.

За словами М.Азарова, сьогодні не можна підходити до цього з позиції кон’юнктури, з позиції сьогоднішнього дня, з позиції оцінок сьогоднішнього дня.

“Коли ми мислимо, коли говоримо про перспективу, то треба мислити й перспективними категоріями”, – зауважив глава уряду.


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.31MB | MySQL:40 | 0.406sec