My Great Web page


Интернет реклама УБС

Далай Лама і нобелівські лауреати просять звільнити Тимошенко

Головна сторінка ! ОГЛЯД НОВИН ! Далай Лама і нобелівські лауреати просять звільнити Тимошенко

Низка впливових людей світу підписали відкритого листа, у якому висловили занепокоєння з приводу останніх подій в Україні.

Про це сказано у статті під назвою “Україна втрачає свій шлях”, опублікованій на сайті Project Syndicate у четвер, – повідомляє Українська правда.

Зокрема, підписанти вважають, що ЄС має вимагати від української влади, щоб Юлію Тимошенко та інших лідерів опозиції випустили з СІЗО під заставу, “щоб вони могли більш активно захищати себе в суді”.

Автори статті стверджують, що більшість на Заході вважають процес над Тимошенко політичним і що принцип верховенства права у ньому ігнорується.

Вони зазначають, що в інтересах ЄС прагнути до більш активної політики по відношенню до України.

“Ми закликаємо ЄС та його держави-члени наполягати на тому, щоб в Україні поважалося верховенства права. Принаймні, ЄС повинен вимагати, щоб Тимошенко та інші лідери опозиції вийшли на волю під заставу…”, – сказано у статті.

Крім того, на думку підписантів, основні принципи демократичного суспільства, такі як свобода слова і свобода зібрань, все частіше зазнають утисків в Україні.

Вони також звертають увагу на консолідацію всієї влади в країні в руках президента Віктора Януковича, зміцнення силових структур, зокрема, СБУ, а також на “повальну корупцію”.

Окреме занепокоєння впливових людей світу викликає переслідування в Україні опозиційних партій і незалежних ЗМІ.

“Відкриття кримінальних справ стосовно опозиційних політиків, у тому числі проти Тимошенко, разом із внесенням змін до виборчого закону на користь президента і його прихильників, є послаблення опозиційних сил”, – сказано у статті.

Автори також звертають увагу на слабкі інститути громадянського суспільства в Україні, які “не мають реальної можливості брати участь у виробленні політичних рішень”.

“Україна зараз на розпутті. Один покажчик вказує на демократію, а інший – на єдиновладдя. Перший шлях веде до членства в Європейському Союзі, другий – до більш темного і небезпечного напрямку. Мільйони громадян України хочуть вступу до ЄС, але їхній ентузіазм стримується відсутністю чіткої політики ЄС щодо України”, – сказано у статті.

Лист підписали, зокрема, філософ та есеїст Андре Глюксман, колишній президент Чехії Вацлав Гавел, міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг, почесний архієпископ Кейптауна і лауреат Нобелівської премії миру Десмонд Туту, колишній президент Федеративної Республіки Німеччина Ріхард фон Вайцзеккер, голова Російської партії “Яблуко” Григорій Явлінський, Далай-лама тощо.

Усі підписанти є членами ініціативи “Shared Concern Initiative”, яка об’єднує видатниз діячів сучасності, що представляють різні культури, релігії, традиції та історію.


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.32MB | MySQL:45 | 0.951sec