My Great Web page


Интернет реклама УБС

Арешт Тимошенко: межа перейдена…back in USSR

Головна сторінка ! АНАЛІТИКА ! Арешт Тимошенко: межа перейдена…back in USSR

Печерський райсуд Києва визначив найближче майбутнє України. З моменту арешту Тимошенко держава Україна живе вже в іншому часі.

Коли писав замітку “Китайське попередження: Обама в Україну не приїде”, відчувалось що США дає нам сильний тривожний сигнал. Але що сигнал настільки сильний, не міг навіть уявити. Розвідка та аналітика в Сполучених штатах знає про Україну набагато більше, чим навіть в Адміністрації президента України. Тупе рішення ляльководів Банкової, озвучене недосвідченим, безхребетним суддею, відкинуло Україну в минуле.

Польща, Німеччина, Швеція устами керівників зовнішньополітичних відомств, Президент Європарламенту Єжи Бузека зреагували миттєво. Осудила арешт і Росія. Хоча можливо з інших причин.

Мало того, що на громадянина навішують кримінальні справи як гірлянди на ялинку. Мало того, що дві з них розсипались. Мало того, що організували судове шоу на весь світ без будь яких ознак цивілізованості. Але цей громадянин ще й лідер потужної опозиційної сили.  За яку проголосувало на останніх демократичних виборах Президента близько 11 мільйонів населення.

І цього громадянина, арештовують тому,  що суддя Кірєєв побачив неповагу до суду, тому, що вона не називає своє ім’я та не з’являється на засідання (хоча Тимошенко просто запізнилась двічі на засідання). Йому здалося що підсудна може ухилятися від слідства. І це після того, що свідки не надали жодного показу проти обвинуваченої.

Державний обвинувач Фролова, виступаючи на 5 каналі, заявила: “Хочу зазначити, що Кримінально-процесуальним кодексом не передбачено оскарження саме цього судового рішення. На цій стадії”. Їй так здалося. Не посилаючись на статті КПК.

Прокурор не знає , що є стаття 165 Кримінально-процесуального кодексу, яка чітко говорить, що, проголошуючи рішення, суд зобов’язаний роз’яснити порядок та терміни його оскарження. І що рішення суду може бути оскаржене протягом трьох днів. Що багато говорить про професіоналізм сторони звинувачення.

Що наш Гаррі Потер не розуміє, а скоріш Банкова, запобіжний захід – це захід, що має на меті запобігання ухиленню від слідства, перешкоджанню встановлення істини у справі та забезпечення виконання процесуальних рішень у справі.

Особу можуть узяти під варту лише за кількох умов: якщо особа впливає на свідків поза залою суду і своїми діями схиляє їх до незаконних свідчень; якщо особа фальсифікує докази; якщо особа має намір залишити країну та реалізує його; коли особа продовжує вчиняти злочини.

Але навіщо закони! Є “понятія”.

Далі черга за нами, звичайними громадянами. Що робить будь-який авторитарний режим, коли економічна та політична ситуація погіршується – починає залякувати народ, аби той не виходив на вулиці і не захищав свої права. Щоб всі були перелякані, сиділи по хатах і мовчки.

Події п’ятниці  назвати слідом за комуністом Царьковим «політичною помилкою» нинішньої влади, означало б дуже сильно цій самій владі полестити. Не знаю, чи прораховували виконавці з Адміністрації Президента свої кроки на виконання завдання глави держави по відстороненню конкурента від виборів. Мабуть так. Але недолугість та дебілізм  цих рішень такий, що доводиться замислитись, а в руках кого Держава Україна? В якому напрямку вони можуть завести? Про європейські цінності, європейський рівень життя мова не йде. То тоді що, back in USSR? Знову в совок?

Навіть якщо держава, як і людина зупинилась в своєму розвитку, то вона летить назад. Тому що світ постійно змінюється та йде вперед. І ті, хто плачуть за дешевою ковбасою – ау, ви де?  На якій стадії розвитку знаходяться менеджери країни?

У своєму аккаунті у Твіттері міністр закордонних справ Швеції Карл БІЛЬДТ написав: «Судовий процес проти Юлії ТИМОШЕНКО в Україні – це ганебний спектакль. Він завдає серйозної шкоди великій країні». Не Януковичу. Нам з Вами. Державі Україна.

І вже точно можна сказати, що підписання та ратифікація угоди про асоціацію з ЄС під величезним сумнівом.


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.32MB | MySQL:40 | 0.439sec