My Great Web page


Интернет реклама УБС

Суд над Тимошенко: свято правосуддя?

Головна сторінка ! АНАЛІТИКА ! Суд над Тимошенко: свято правосуддя?

Суд над екс-прем’єр міністром, а вірніше пряма трансляція з зали суду на 5 каналі та на сайті каналу, знову об’єднали Україну, Схід і Захід. Навіть ті, які мали сумніви, чи політичний процес, чи все таки ні, вже їх розвіяли.  Навіть ті браві хлопці Калашнікова (відомого побиттям журналістки СТБ) під судом, не отримавши свої законні, кровні.

Тільки в країнах з сильною, незалежною судовою системою процеси над бувшими можновладцями не викликають ілюзій повного та всебічного розгляду в змагальному процесі. Виключають політичний підтекст. І хоча 90 відсотків громадян і не мала таких ілюзій, але вчора всі могли впевнитися, яка наша судова система сильна та незалежна.

Хтось мабуть полюбляє російські бані. Так от температура в судовому залі +53, це щось середнє між банею та сауною. Повний,  всебічний розгляд та аналіз в бані виключений.

В минулому році на каналах та шпальтах газет йшла пропаганда про судову реформу. Вона дійсно відбулась. Але той, хто змушений був звертатись в судові органи, так нічого й не помітив. Змін, мається на увазі. Зате відчутне теж саме приниження, як при подачі документів, так і при розгляді. Сенс, філософія судової реформи, так як й податкової, як і пенсійної – посилення ролі державних органів влади. Судова реформа здійснювалась для того, щоб влада могла за 15 хвилин скласти вирок. Все інше шоу.

На засіданні в суді захисник С.Власенко, при відводі судді, повідомив дуже характерний факт. Заступник Генерального прокурора, який курує слідством, який підписував обвинувачення Ю. Тимошенко, він же є членом Вищої Ради юстиції і має повноваження давати подання в ту ж Раду на звільнення судді з займаної посади. Що він і зробив близько 600 разів до цього. Що він і може знову зробити щодо судді на процесі за участю Ю.Тимошенко. І якщо таке подання буде від заступника Генерального прокурора, то з трьох раз можна здогадатись яке буде рішення Вищої Ради юстиції.

Після конституційної реформи в Україні знову сформована президентсько-парламентська республіка. Президент сконцентрував всі повноваження в своїх руках. Президент призначає Генерального прокурора. Генеральний прокурор призначає свого заступника. Заступник Генерального прокурора, курує слідством, підписує обвинувачення, він же має повноваження давати подання на звільнення будь якого судді. Нічого собі сильний та незалежний суд! Який повно, всебічно та неупереджено вивчає матеріали справи та Іменем України виносить рішення. А не Іменем Президента?  На тому ж засіданні озвучено факт переводу судді указом Президента в Печерський суд Києва за місяць до судового процесу над Тимошенко. Але ж Президент може своїм указом перевести того ж суддю десь в гори, або в степи. “Пущай там судит” перефразовуючи слова Царя з фільму “Иван Васильевич меняет профессию”.

А сам процес в бані, при журналістах, при зйомці,  при прямій трансляції, коли спостерігають мільйони глядачів як в Україні, так і за її межами, при  участі  Посла ЄС є просто демонстрацією нам з Вами, шановні Громадяни України, що з Вами буде, якщо ви будете змушені звернутись в Суд за захистом. Своїх прав. Своїх інтересів.

І Ви це все розумієте.

Один мій знайомий, працюючи в Словаччині звернувся в місцевий суд. Пам’ятаю його емоційні розповіді від перебування там. Не знаючи особливостей, звичаїв в цих закладах, він просто, з вулиці прийшов і подав позов. Йому працівники суду швидко й професійно, без черг, допомогли скласти необхідні папери. Й безкоштовно. Зовсім безкоштовно. Це в країні, яка поруч. Яка була з нами в таборі. В соціалістичному. Але вже так далеко.

Володимир Сидоренко


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.3MB | MySQL:40 | 0.576sec