My Great Web page


Интернет реклама УБС

Екс-президент презентував боротьбу з корупцією

Головна сторінка ! АНАЛІТИКА ! Екс-президент презентував боротьбу з корупцією

Екс-президент України Леонід Кравчук, на ток-шоу в студії Савіка Шустера, заявив про готовність нинішньої влади, діючого Президента України розпочати боротьбу з корупцією. Відверто кажучи, в голові промайнула думка: “Нарешті”. По-перше, нарешті на ток-шоу почали обговорювати серйозні теми. Теми, які ґрунтовно впливають на культуру та добробут громадян, і в цілому на розвиток та безпеку держави. Навіть ті, які насолоджувалися атмосферою базару передачі, перестали дивитися її останнім часом. Скоріш за все тому, що емоції та декорації тут, на відміну від 7-го кілометру Одеси несправжні. А по-друге, легка надія промайнула – почалось! Викликала лише підозра, чому саме Леонід Макарович став рупором.

Ні, це безперечно краще, ніж коли про боротьбу з корупцією ведуть “професійні” диспути маститі борці. Ті, які на протязі багатьох років “вели” її. Деякі навіть по три рази перебуваючи на посаді Генерального прокурора. Але…

І так безперечно, викорінення корупції перезріло. Мало хто хотів би сперечатися з тим, що корупційний податок зараз більш за все б’є по кишеням. Також багато хто погоджувався з тим, що корупція стала загрозою діючої системи. З тим, що вона стала її поїдати. І про це Леонід Макарович переконливо так, як тільки він це вміє, з присутньою логікою та прикрашеними легкими емоціями, розповідав перед глядачами. І ті, які були в студії, як провладна половина, так і опозиційна, слухали в напруженій тиші. Перші, скоріш за все тому, з якого переляку він це говорить, нам і так непогано. Другі, мабуть не могли вирахувати, чому саме екс-президент цю боротьбу розпочав.

Відповідь очевидна та логічна. Леонід Кравчук, як він сам часто про це казав, ніколи не був опозиціонером. Він завжди намагався бути у владі, або при владі. І в цьому нічого поганого немає, якщо є щире бажання змінити на краще щось в державі. А тільки влада дає потужні механізми для цих змін. Таким чином, Кравчук просто акцентував увагу на одній із 21-й проголошеній Президентом Януковичем реформі, і підкреслив тим самим, що він з Президентом. А також, з долею алегорії, акцентував, що корупція це загроза. Причому для всіх. І навіть для тих, хто у владі.  По-перше, інфляція вона і в корупції. Все більше і більше потрібно нести для вирішення питань. А по-друге, це явище робить неможливим здійснення будь яких реформ, якщо вони не направлені на вдосконалення корупційних механізмів. Про це вже сам Віктор Федорович неодноразово розповідав з екрані телевізорів. Розповідав. Слова… слова. Одні розмови.

Проголошуючи промову, Президент Кравчук, наводячи переконливі аргументи , випромінював тверду впевненість в щирому бажанні Президента Януковича почати рішучу війну не тільки з тими корупціонерами, а з самим явищем. На мій погляд, я в цьому твердо переконаний, це була тільки шумова завіса, спроба розмовами про боротьбу підмінити саму боротьбу. Після серпневого путчу 1991 року, після відомої Постанови Верховної Ради Української РСР, яка начебто підтримувала дії центральної влади СРСР, а начебто була проти, тодішнього Голову Верховної Ради Леоніда Макаровича Кравчука, як у нас в країні, так і далеко за її межами почали називати “хитрим лисом”.  Невже “хитрий лис” не знає, щоб почати війну з корупцією, тобто провести системні реформи в судовій системі, в правоохоронних органах, в системі державного управління потрібно спиратися на реальну силу. Зразу після виборів у Януковича була підтримка більшості населення. З такою реальною силою він мав можливість починати будь які реформи. Більше року пройшли в розмовах. Про ту довіру населення залишились лише спогади. Зараз діючий Президент опирається на державний, бюрократичний апарат та на ресурси медійні, фінансові, адміністративні олігархів. Важко, в здоровому глузді майже неможливо, отримати підтримку реформ в чиновників. Корупція є основою, стрижнем нинішньої державної машини. Забери в міністра, голови держадміністрації хабарі, «відкати» і рухне система. Невдоволення топ-чиновників виллється в саботажі, в показових відставках з гучними заявами про невміння того ж Президента навести порядок в країні. Також зовсім неможливо заручитися підтримкою олігархів. Як тоді “решать вопросы”. По закону?

Та й про бажання Януковича боротися з корупцією можна говорити лише з натяжкою. Як казав один знайомий, Народний депутат, ти тільки подивись на Межигір’я, на супутниковій карті. Дивлячись на той маєток, на басейн з морською водою, на фонтани, на каскад штучних озер, на гостьовий будинок, на мальовничі пейзажі, ліси, річку навкруги і все стане зрозумілим. В тій атмосфері не приходять на думку боротьба з корупцією, реформи. А лише бажання як це не втратити. Щоб не забрали.

Та й опитування смсками в студії дало очевидний результат. На питання “Чи вірите Ви в те, що Президент Янукович зможе поміняти існуючу систему”, ствердно відповіли лише 6 відсотків. Ілюзія боротьби з корупцією продовжується…

Володимир Сидоренко


Коментарі не дозволені.bigmir)net TOP 100
WordPress: 5.31MB | MySQL:45 | 0.887sec